Bilgi Almak İçin: 0312 245 2 245 İletişimde Kalın:
lego
Lego Kulübü

Kulüp etkinliğimiz, lego setleri ile film çekme çalışmasıdır. Öğrenciler senaryo hazırlayıp, filmlerinin dekorunu legolar ile oluşturacaklardır. Daha sonra tabletleriyle filmlerini çekeceklerdir.

görael
Görsel Sanatlar Kulübü

Öğrenciler farklı malzemelerle tanışarak tasarım dünyasında yer alır ve hayal güçlerini zenginleştiren özgün resimler, rölyef ( kabartma ) ,kolaj, ahşap boyama ve  tasarımlar yaparlar.

Farklı resim teknikleri ve 3D ile  buluşarak , kendini ifade ederek resim ve sanat disiplini kazanır.

Bu çalışmaları yaparken bazı malzemeler istenir . Yılsonu sergisi yapıldıktan sonra çalışmaların çoğunluğu öğrencilerimize teslim edilir.

Kendini  özgün bir şekildeortaya koyarak sanat sabrı ve disipliniyle özgün ürünlerİ keyifle tasarlayıp sergilenecektir.

orff
Müzik – Orff Kulübü

Müzik derslerinin yanı sıra ilgisi ve yeteneği olan öğrencilerimiz için açılmıştır. Orff eğitimi ile öğrenciler çalışmalar yapmaktadır.

Drama Kulübü

Çocukların kendisini doğru ifade etme, kendine güven aşılama, sözel ya da bedensel ifade, yaratıcılık, iletişim ve problem çözme becerisi kazandırmak programın temel hedefleridir. Çocuk edebiyatı ve felsefesine dair eserlerle çocukların hayal dünyalarını geliştirmek hedeflenmektedir.

Öğrencilerimiz drama çalışmaları yaparak oyunlar sergilemektedir.

İngilizce Drama Kulübü

İngilizce dersini drama sanatıyla birleştirmek amacıyla açılmıştır. Öğrenciler hem İngilizce bilgilerini pekiştirecekler hem de uygulama fırsatı bulacaklardır.

tema
TEMA Kulübü

TEMA vakfının bir üyesi olan Eryaman Koleji, öğrencilerini bilinçlendirip doğa gönüllüsü yapmak için TEMA Kulübü açmıştır. Doğayı korumak adına etkinlikler, geziler düzenlenmektedir.

ÖZEL AMAÇLARI

  1. Öğrencilerini çevre konusunda bilinçlendirmek, duyarlı hale getirmek, öğrencilerin doğayla bütünleşmesini sağlamak.
  2. Kulüp üyelerinin hem okul sırasında, hem de okul sonrasında bireyler arası dayanışmayı güçlendirmek ve üyelerin birbirleri arasındaki maddi ve manevi yardımlarında aracı olmak.
  3. Okulumuzu daha yeşil daha temiz ve daha yaşanabilir hale getirmek için çalışmak.
  4. Doğaya saygıyı esas alarak çevre dostu bir Türkiye oluşturmak.
  5. Mevcut yeşil alanların korunması için çalışmak.

FAALİYETLERİ

  1. Çağımızın çevre olaylarını yakından takip ederek, deneyimli ve bilgili kişilerden konferans ve söyleşi yoluyla eğitim almayı sağlamak.
  2. Diğer üniversitelerin çevre kulüpleri ve ülkemizdeki çevre örgütleri ve kurumlarıyla işbirliği içinde projeler üretmek, yapılan faaliyetleri öğrencilere iletmek.
  3. Kampüs içerisindeki ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırmak.
  4. Mevcut yeşil alanların korunması için çalışmak.
  5. Kulüp üyeleri ile birlikte Tema bilincini aşılamak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirmek.