Bilgi Almak İçin: 0312 245 2 245 İletişimde Kalın:

İlkokul Etkinlikler / Haberler

Görsel Sanatlar öğretmenimizin hünerli ellerinden yemekhanemizin yeni dekoru…

Öğrencilerimizle El Sanatları dersimizde Gelgit Ebru ve serbest çalışmalarımızla duygularımızı ve enerjimizi suya yansıttık.

Öğrencilerimizle günün yorgunluğunu atmak için, Akıl ve zeka oyunlardan çok zevkli bir oyun olan Tangram oynadık. TANGRAM OYUNU parça bütün ilişkisini kavramayı, tümevarımı, problem çözmeyi, analiz etmeyi öğretir.

Eryaman Koleji ailesi pazar kahvaltısında buluştu. Bizleri kırmayıp davetimize katılan bütün velilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. #EryamanKoleji #SizinKolejiniz Biz büyük bir aileyiz…

Okulumuzda her ay düzenli olarak yapılacak olan 2. Sınıf ilkokul kademesi başta olmak üzere 8. sınıfa kadar olan genel deneme sınavımız.

Eryaman Koleji öğrencileri göz doktorumuzun eşliğinde göz muayenesi oldular.

Okulumuz 1/A ve 4/A sınıfı öğrencileri öğretmenlerinin eşliğinde “Rafadan Tayfa 2 : Göbeklitepe” filmini izlemeye gittiler.

Yeni Yıl Sergimiz

4. sınıf öğrencilerimiz, eTwinning projesi kapsamında; daha önce hiç yemedikleri yiyeceklerle tanışıyorlar. Ve hep birlikte “Ejder meyvesini, ben daha önce hiç yemedim” diyor, hem tadına bakıyor hem de yararlarını öğreniyoruz.

Komşu okulumuz İlhan Gerim İlkokulu ile başlattığımız eTwinning projesi kapsamında, bugün 2. Sınıf öğrencilerimiz Sınıf öğretmenleri İlkay Yivli Güzelcan, Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Ezgi Erzurum ve okul müdürümüz Tülin İl ile, İlhan Gerim İlkokulu müdürü Latif Erkoç’ un davetlisi olarak ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz komşu okulun serasında bizim okulumuza ayrılan özel bölüme ıspanak tohumları ektiler, tırmıklarla toprağı düzelttiler, ardından sıcak çikolatalarını içerek teşekkürlerini ilettiler.
Biz de bu etkinliğe olanak sağlayan sayın Latif Erkoç’a teşekkür ediyor, Mart ayında okulumuz bahçesinde yapılacak tohum ekimi için kendilerini ve öğrencilerini şimdiden davet ediyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler günü ile ilgili tüm sınıfları dolaşarak güzel sözlerimizi söyledik. “Engel olma, destek ol! En büyük engel sevgisizliktir. Engelli olmak bir seçim değildir.”

Ebru dersimizde kalp çalışmalarımız ????

Görsel Tasarım Kulübü ve Görsel Sanatlar Dersi öğrencilerimizin hazırladığı 10 Kasım Mustafa Kemal’in Askerleriyiz temalı sergimiz danışmada izleyicilerini beklemektedir. YOLUNDAYIZ ATAM ??

Atamızı 10 Kasım’da sevdiği şarkılarla, koro ve drama gösterisi ile andık. Olmasaydın olmazdık Atam!

10 Kasım’da 1. Kat koridorumuz ❤️