Bilgi Almak İçin: 0312 245 2 245 İletişimde Kalın:

KODLAMA VE ROBOTİK

KODLAMA VE ROBOTİK

Tüketen değil üreten nesil yetiştirmek için!

Geleceğin dili Kodlama!

Teknoloji gerçeği diye koskoca bir gerçek var önümüzde. Bu gerçek yeri geliyor iş yerimizde, yeri geliyor evimizde hatta özel hayatımızın tam merkezinde yer alıyor. Bizim hayatımızı bu kadar meşgul ederken, teknolojinin içinde doğan çocuklarımızı nasıl etkileyecek bir düşünsenize? Artık dünya vatandaşı olmak için, yeni yüzyıla ayak uydurabilmek için beklenen beceriler arasında en önemlilerinden birisi hiç kuşkusuz Kodlama.

Teknolojiye yön veren kişilerin ortak özelliğinin erken yaşta kodlama bilgisine sahip olduklarını biliyor muydunuz?

 • Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 13 yaşında ilk bilgisayar oyunlarından birini yazdı.
  16 yaşında ise bir şirkete 250.000$ tutarında bir yazılım geliştirdi.
 • Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 12 yaşında “Zucknet” adlı mesajlaşma programını yazdı. Diş hekimi olan babası kendi ofisinde kullanarak, gelen hastalardan bu program sayesinde haberdar olabiliyordu.

Ve bunun gibi daha birçok örnek kişiler, kodlama eğitiminin küçük yaşlardan itibaren verilmesinin ne kadar önemli sonuçlar doğurduğunu göstermektedir. Öğrencilerimiz anasınıfından itibaren kodlama eğitimi alarak, gelecek yaşamın gerektirdiği becerileri edinmiş olarak hayata hazırlanacaklardır.

Peki kodlama eğitimi almış bir birey başka hangi beceriler elde etmiş olur?

 • Problem çözme ve analitik düşünme yeteneğini geliştirir.
 • Algoritmik düşünme becerisi kazandırır.
 • Takım çalışması ile bireyin sorumluluk ve görev paylaşım becerisi gelişir.
 • Dikkat ve bellek eğitimi desteklenir.
 • Eleştirel bakış açısı kazandırır.
 • Planlama ve karar verme becerisini geliştirir.
 • Yaratıcılığı artırır.
 • Kendi kendine öğrenme becerisini kazandırır.

 

Eryaman Koleji olarak hedefimiz, geleceğe yön veren üretken bireyler yetiştirmektir. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerimizin rotasını, bu hedefimiz doğrultusunda özenle şekillendiriyoruz. Dünyada hız kazanmış kodlama eğitimini uluslararası düzeyde inceleyerek kurguluyor, öğrencilerimizde sağlam altyapıyı oluşturmak için tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda kodlama eğitimini alan öğrencimiz, günlük hayatta karşılaşılan sorunlara çözüm bulabilen proje çalışmalarına katılmaktadır. Kodlama bilgisiyle elektronik akıllı yapıları kullanan öğrencilerimiz, uygulayarak öğrenme imkanına sahip olmaktadır. Örneğin okulumuzun otomatik kapısını uzaktan kumandayla açacak bir sistem geliştirerek öğrendiği bilgileri günlük hayatında kullanabilecektir. STEM/STEAM eğitim yaklaşımına dahil olarak neyi niçin öğrendiğinin cevabını bulmaktadır.