Bilgi Almak İçin: 0312 245 2 245 İletişimde Kalın:

ÖĞRENCİ GELİŞTİRME PROGRAMIMIZ

Eryaman Koleji Öğrenci Geliştirme Programında amaç her öğrencinin eksik kazanımını bireysel olarak tamamlamaya dönüktür. Bu süreçte öğrencimizin hangi dersten destek alması gerektiğini belirlemek için, ders öğretmeninin yönlendirmesi, öğrencinin talebi yanı sıra “Kazanım Değerlendirme Sınavı”, “Konu Tarama Sınavları” etken olacaktır.

Kazanım Değerlendirme Sınavı: Ayda bir kez uygulanır. 6 akademik dersi içeren genel bir sınavdır. Sınav karnesinde öğrencinin kazanımlara ilişkin durumu ayrıntılı biçimde görülür. Karne öğrenci ile veliye gönderilir. Kazanım Değerlendirme Sınavı, sabah saatlerinde tüm sınıflara aynı anda olmak üzere süreli olarak uygulanır.

Tarama Sınavları: Bir hafta Mat-Fen Bilgisi- Din Kültürü, diğer hafta Türkçe- Sosyal Bilgiler- İngilizce olmak üzere; işlenmiş konulardan yapılacak kısa süreli sınavlardır. Tarama Sınavları 16:30 sonrası her sınıfta farklı zaman süresi içinde uygulanır. Bu saatlerde okulda bulunmayan öğrencilerimiz sınav kağıtlarını öğretmenden alarak evde veli eşliğinde uygulama yapabilirler.