Bilgi Almak İçin: 0312 245 2 245 İletişimde Kalın:

Ortaokul Etkinlikler / Haberler

Görsel Sanatlar öğretmenimizin hünerli ellerinden yemekhanemizin yeni dekoru…

Okulumuz 7/A sınıfı öğrencilerinden Naz KABAKOZ 15-16 şubat TEİAŞ Gençlik Spor Kulübü okçuluk turnuvası bireyselde Ankara 2.liği ve mix takımda Ankara 2.oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Eryaman Koleji ailesi pazar kahvaltısında buluştu. Bizleri kırmayıp davetimize katılan bütün velilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. #EryamanKoleji #SizinKolejiniz Biz büyük bir aileyiz…

Tema kulübü öğrencileri minik dostları için çalışmaya devam ediyorlar.

Ortaokul Görsel Tasarım Kulübü’nün yetenekli öğrencileri sergi hazırlıklarına devam ediyor. Pastel boya teknikleriyle resim tamamlama çalışması renk geçişleri, renk kaynaştırması, yaklaşık tonu yakalayabilme ve doku çalışmaları özenle ve keyifle yapılır.

Deneme sınavımızdan kareler…

Tema kulübü öğrencilerimiz okul bahçemize kendi elleriyle fidanlarını diktiler.

Ankara Yıldızlar okullar arası müsabaka sonucunda finale kalan okulumuz 6/A sınıfı öğrencisi Nazlıhan Ayşe Coşar 2. oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

6/A sınıfı öğrencimiz taekwondo sporcusu Nazlıhan Ayşe Coşar’ı, Eryaman Koleji olarak desteklemeye gittik. 6/A ve 7/A sınıfı öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte Nazlıhan’a destek verdik, yanında olduk. Çıktığı maçı 11-2 kazanan Nazlıhan bizleri yine gururlandırdı. Tüm Eryaman Koleji ailesi olarak Nazlıhan’a başarılar diliyoruz.

Eryaman Koleji öğrencileri göz doktorumuzun eşliğinde göz muayenesi oldular.

Hız yayınları il ve ilçe geneli LGS deneme sınavında 8. Sınıf öğrencilerimizden Enes Kılıç 1. , Akcan Özdaban 2. , Gülin Duru Acar ise 3. olmuştur. Okulumuz 8. Sınıf öğrencilerini başarılarından dolayı kutluyor, bu başarının devamlılığını diliyoruz.

Bugün Drama dersimizde 5/A sınıfı ile beden dilini geliştirme, sorun çözme drama çalışması yaptık. Sokakta başımıza gelebilecek olayları canlandırıp, çözüm yolları ürettik.

Bu hafta Geri Dönüşüm kulübümüzde eski kavanozlarımızı değerlendirdik. Hazır ip, boncuk, dalından düşmüş yaprak ve dal parçalarını kullanarak masa üstü kalemlikleri yaptık.

Tema kulübü üyeleri olarak yemekhanemizde çıkan tavuk ve et kalanlarını minik dostlarımız için ayırıyoruz, ayırdığımız yemekleri onlarla paylaşıyoruz. 2 ay sürecek olan bu serüvende yemekhanede çıkan et veya tavukları toplayıp en çok minik hayvanlara ulaştıranlar bir adet “ Hayvan Dostu” belgesi ve sürpriz hediyeye sahip olacaklar. Haydi çocuklar elinizi çabuk tutun soğuk kış aylarında yemek bulamayan miniklerimizin midesi bayram etsin!

Görsel Sanatlar Dersi Eğlenceli Gözlük Tasarımlarımız Yaratıcılıkta sınır tanımayan yetenekli öğrencilerimiz.

Bugün İngilizce dersinde 5/A sınıfı ile vücudumuzun bölümlerini öğrendik! Canlı olarak vücudumuzun bölümlerini (The parts of the body) gördük, okul arkadaşlarımıza sunum yaptık. Oyun oynadık ve kelime bilgimizi pekiştirdik.

Günümüzde İnternet aracılığı ile hazır bilgiye ulaşmaya alışan öğrenciler ilk kez ansiklopedi inceleyerek bilgileri araştırdı. Okulumuz 7. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinde araştırma yaparken minik karelere yakalandı.

Bugün Sosyal Bilgiler dersi bilim teknoloji toplum ünitesinde, teknolojinin yararları ve zararları ile ilgili münazara yaptık

Karne günümüzden kareler…

Okulumuz diyetisyeni Nilayda Ovuz , öğrencilerimizle “etiket okuma, güvenli besin” konulu seminer çalışmasında…

Yeni yıl partimizle tüm yılın stresini attık. Dans, müzik, eğlence ile geçirdiğimiz partimizde bir de yarışma heyecanı vardı. Yemekteyiz Eryaman yarışması!

Öğrencilerimiz kendi elleriyle birbirinden lezzetli yiyecekler hazırladılar. Jürimiz yiyecekleri oyladı ve birincilerimiz seçildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz, emeği geçen tüm öğrencilerimizin ellerine sağlık.

8. Sınıf öğrencilerimiz, rehber öğretmenleri eşliğinde Atatürk Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler.

Geri Dönüşüm Kulübü öğrencilerimiz atık maddeleri kullanarak dikiş dikmeyi öğrendiler.

6.sınıf öğrencilerimiz, Türkçe öğretmenleri Zehra Gürcan eşliğinde postaneye giderek, sevdiklerine mektuplar gönderdiler.

“English Clup” kulüp saatinde hem eğleniyor hem de öğreniyoruz.

8.sınıflarımız 4 maddede asit – baz nötrleşme öğreniyor.

Geri Dönüşüm Kulubü mavi kapaklardan yeni yıl ağacı yaptı ?

7/A sınıfı öğrencimiz Naz KABAKOZ, 2019 yılı Sevgi Okları Geleneksel Salon Okçuluk Ankara şampiyonasında 11-12 yaş grubu olimpik bayan takım birinciliği elde etti ? Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz ???

Dünya Diyabet Günü’nde Fen dersimizde öğrencilerimize diyabetin ne olduğuyla ilgili açıklamalar yapılıp tartışıldı. Öğrencilerimiz zararlı yiyecekleri, diyabetin sonuçlarını, diyabet hastası olmamak için yapılması gerekenleri öğrendi. Farkındalığı artırmak için diyabet simgesi olan mavi halkayı tüm gün yakalarında taşıdılar. ?

Ortaokul öğrencilerimizin İngilizce dilinde hazırlamış olduğu “10 Kasım” draması izleyicileri duygulandırdı.

Görsel Tasarım Kulübü ve Görsel Sanatlar Dersi öğrencilerimizin hazırladığı 10 Kasım Mustafa Kemal’in Askerleriyiz temalı sergimiz danışmada izleyicilerini beklemektedir. YOLUNDAYIZ ATAM ??