Bilgi Almak İçin: 0312 245 2 245 İletişimde Kalın:
steam
STEAM Kulübü

Science, Technology, Engineering, Art ve Maths kelimelerinin baş harflerinden oluşan STEAM kelimesi, bir eğitim yaklaşımını ifade etmektedir. Disiplinlerarası çalışma ile akademik ve sosyal başarıyı hedefleyen bu yaklaşımı derslerimizin yanı sıra ilgili öğrencilerimize yönelik bir kulüp ile çalışmalar yapmaktayız.

Fen ve matematik derslerinde öğrenmiş oldukları kavramları mühendislik ve teknolojiyle harmanlayan öğrencilerimiz, sanatsal bir dokunuşla projeler sergilemektedir.

Proje çalışmalarını grup arkadaşları ile yürüten öğrenciler, işbirlikli çalışmayı deneyimleme fırsatı bulmaktadırlar. Girişimcilik becerileri kazandırmasıyla gelecekte aranan birey olarak 1-0 önde başlayacaktır.

görael
Görsel Sanatlar Kulübü

Öğrenciler farklı malzemelerle tanışarak tasarım dünyasında yer alır ve hayal güçlerini zenginleştiren özgün resimler, rölyef ( kabartma ) ,kolaj, ahşap boyama ve  tasarımlar yaparlar.

Farklı resim teknikleri ve 3D ile  buluşarak , kendini ifade ederek resim ve sanat disiplini kazanır.

Bu çalışmaları yaparken bazı malzemeler istenir . Yılsonu sergisi yapıldıktan sonra çalışmaların çoğunluğu öğrencilerimize teslim edilir.

Kendini  özgün bir şekildeortaya koyarak sanat sabrı ve disipliniyle özgün ürünlerİ keyifle tasarlayıp sergilenecektir.

Drama Kulübü

Çocukların kendisini doğru ifade etme, kendine güven aşılama, sözel ya da bedensel ifade, yaratıcılık, iletişim ve problem çözme becerisi kazandırmak programın temel hedefleridir. Çocuk edebiyatı ve felsefesine dair eserlerle çocukların hayal dünyalarını geliştirmek hedeflenmektedir.

İngilizce Drama Kulübü

İngilizce dersini drama sanatıyla birleştirmek amacıyla açılmıştır. Öğrenciler hem İngilizce bilgilerini pekiştirecekler hem de uygulama fırsatı bulacaklardır.

tema
TEMA Kulübü

TEMA vakfının bir üyesi olan Eryaman Koleji, öğrencilerini bilinçlendirip doğa gönüllüsü yapmak için TEMA Kulübü açmıştır. Doğayı korumak adına etkinlikler, geziler düzenlenmektedir.

ÖZEL AMAÇLARI

  1. Öğrencilerini çevre konusunda bilinçlendirmek, duyarlı hale getirmek, öğrencilerin doğayla bütünleşmesini sağlamak.
  2. Kulüp üyelerinin hem okul sırasında, hem de okul sonrasında bireyler arası dayanışmayı güçlendirmek ve üyelerin birbirleri arasındaki maddi ve manevi yardımlarında aracı olmak.
  3. Okulumuzu daha yeşil daha temiz ve daha yaşanabilir hale getirmek için çalışmak.
  4. Doğaya saygıyı esas alarak çevre dostu bir Türkiye oluşturmak.
  5. Mevcut yeşil alanların korunması için çalışmak.

FAALİYETLERİ

  1. Çağımızın çevre olaylarını yakından takip ederek, deneyimli ve bilgili kişilerden konferans ve söyleşi yoluyla eğitim almayı sağlamak.
  2. Diğer üniversitelerin çevre kulüpleri ve ülkemizdeki çevre örgütleri ve kurumlarıyla işbirliği içinde projeler üretmek, yapılan faaliyetleri öğrencilere iletmek.
  3. Kampüs içerisindeki ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırmak.
  4. Mevcut yeşil alanların korunması için çalışmak.
  5. Kulüp üyeleri ile birlikte Tema bilincini aşılamak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirmek.
masa tenisi
Masa Tenisi Kulübü

Kulübümüz, spor ve masa tenisine ilgi duyan öğrencilerimiz için açılmıştır. Oyun kurallarını ve vuruş tekniklerini öğrenen öğrencilerimiz, okul takımına girerek okulumuzu müsabakalarda temsil etme şansı bulacaktır. Böylelikle psikomotor becerileri geliştirerek kendine güven aşılamasında yardımcı olacaktır. Sporcu disiplini ile sorumluluk bilinci ve takım olabilme yetisi kazandıracaktır.